اطلاع رسانی


نصب اسکلت فلزی
 نصب اسکلت فلزی
وزن کلی اسکلت در حدود 18000 تن میباشد. جنس بدنه اصلی ستونها از فولاد وارداتی ST-52 بوده و بقیه اجزای اسکلت از فولاد ST-37 ساخته شده است .

نصب ستون :
عملیات نصب موقت ستون بوسیله تاور کرین انجام پذیرفت. در مجموع به تعداد 1704 ستون در 5 تیپ مختلف (C1 و C2 و C3 و C4 وC5) نصب گردیده است . پس از نصب موقت ستونها در محل مربوطه، عملیات بستن پیچ و مهره پای ستونها و همچنین بستن دستک ستونها به یکدیگر ( جهت ثابت نمودن ستون در جای خویش ) انجام می پذیرد.


نصب موقت ستون ها

بستن موقت پیچ و مهره هنگام نصب

قبل و پس از نصب موقت ستون و بستن دستک ها ، می بایست شاقول بودن ستون ها توسط دستگاه نظارت اسکلت کنترل شود.

پس از تائید شاقولی ستون ها توسط دستگاه نظارت کلیه پیچ و مهره های سر ستون، با دستگاه ایمپکت و یا ترکمتر بزرگ پیش‌تنیده می‌شوند. در خاتمه دستگاه نظارت پیش‌تنیدگی اتصالات ستون به ستون را با ترکمتر کنترل می‌نماید.

پیش تنیدگی اتصالات با ایمپکتپیش‌تنیدگی و کنترل پیش تنیدگی با ترکمتر

علاوه بر تست های مختلفی که در کارگاه ساخت بر روی ستون انجان می‌پذیرد، پای کلیه ستون‌ها پس از نصب تست اولتراسونیک ( UT ) بر روی ستون‌ها انجام می‌گیرد.

پس از تائید نهایی دستگاه نظارت اتصالات پیچ و مهره رنگ آمیزی می شوند .پس از تائید نهایی دستگاه نظارت اتصالات پیچ و مهره رنگ آمیزی می شوند.نصب تیر : تیرهای موجود در اسکلت به دو دسته تیرهای اصلی و تیرهای فرعی تقسیم می شود.

تیرهای اصلی با ورقهای خام 10 و 12 میلیمتری ساخته می‌شوند . دستکها نوعی از تیرهای اصلی می باشد که در کارخانه ساخت به بدنه ستون جوش می شوند . مابقی تیرهای اصلی بوسیله پیچ و مهره به دستکها متصل می گردند.

کلیه تیرهای فرعی از پروفیل IPE300 ساخته شده و با پیچ و مهره به دستک یا سایر تیرهای اصلی متصل میشوند.در آغاز کلیه تیرها توسط تاور کرین نصب موقت می گردند.

پس از نصب موقت تیرها ، کلیه اتصالات و پیچ و مهره ها به صورت موقت بسته می شوند. در برخی اتصالات به دلیل تغییر مقطع تیر، فیلر بسته می شود.در صورت تائید خیز تیر از سوی دستگاه نظارت، بالا و پائین اتصالات تیر فرعی پلیت جوشکاری داده می‌شود. در ضمن کلیه پیچ و مهره ها با ایمپکت کوچک و بزرگ پیش تنیده می شوند.پیش تنیدگی اتصالات تیردر نهایت پیش تنیدگی کلیه اتصالات توسط دستگاه نظارت کنترل ( با ترک متر ) می شوند.رنگ آمیزی اتصالات تیرنصب پله

در آغاز تیرهای زیر سری پله در محل مربوطه مونتاژ می شود. 4 ردیف شمشیری به صورت رفت و برگشت طبق نقشه شاپ مونتاژ می شود . در ادامه تیرهای کوچک واصل شمشیری ها نصب می‌شود .

پس از کنترل مونتاژ قطعات از سوی دستگاه نظارت، کلیه اتصالات جوشکاری می شود.

نصب مهاربند :

جهت مقابله با نیروهای جانبی مانند زلزله و باد، مهاربندهایی به صورت قطری و ضربدری طراحی گردید.

مهاربندها از پروفیل ناودانی ساخته شده اند.

طراحی سازه ای به گونه ای است که با بالاتر رفتن تراز طبقات ابعاد مهاربند و همچنین تعداد مهاربندها در هر طبقه کاهش می یابد .

پس از کنترل مونتاژ تیر از سوی دستگاه نظارت، جوشکاری قطعات مهاربند انجام می گیرد.جوشکاری بادبند قطریتست PT جوشهای بادبندرنگ آمیزی اتصالات بادبندکفراژ سقف هاکفراژ راه پله ها